Deprecated: Hook jetpack_pre_connection_prompt_helpers is deprecated since version jetpack-13.2.0 with no alternative available. in /home/oouavrampisevski/public_html/wp-includes/functions.php on line 6031
На ден 24.4.2023 во нашето училиште ООУ,, ,,Аврам Писевски,, библиотекарката Митрички Татјана во присуство на менторката Оливера Котева одржа работилница каде учениците имаа задача да ги средат лентите со реченици и карти од приказната,,Кога ќе пораснам,, по хронолошки ред на настаните. | OOУ,,Аврам Писевски"
На ден 24.4.2023 во нашето училиште ООУ,, ,,Аврам Писевски,, библиотекарката Митрички Татјана во присуство на менторката Оливера Котева одржа работилница каде учениците имаа задача да ги средат лентите со реченици и карти од приказната,,Кога ќе пораснам,, по хронолошки ред на настаните. Атмосферата беше работна со натпреварувачки карактер бидејќи групите имаа лимитирано време од еден час да ја подредат приказната.Работната задача е успешно завршена.